Subiect: Ce este tiroida?
View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 05 dec 2010, 11:46:10
andrandra's Avatar
andrandra andrandra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 31 iul 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: personalizata + aerobic
Date: 171.5cm, 60kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Ce este tiroida?

Din pacate mama mea are probleme mari cu tiroida. La 20 de ani a mers la un medic fiind trimisa de un altul care a zis ca are probleme cu tiroida, iar medicul i-a spus sa fie serioasa ca e prea tanara sa aiba tiroida De 5 ani aproximativ are probleme serioase. Tiroida se recunoaste foarte usor dupa ochi, daca acestia sunt iesiti putin, si daca zona gatului e putin inflamata. Daca facea un tratament atunci sau o operatie scapa usor, dar acum, la 47 de ani problemele sunt mai serioase. A luat mult in greutate, are probleme mari cu vederea si ia o multime de medicamente in fiecare zi. Are in geanta tot timpul medicamente. Analizele trebuie facute periodic si toata viata va continua acest tratament. La fel e si matusa mea, care de la 21 de ani, adica de vreo 30 de ani, este sub tratament. Problemele cu tiroida se si transmit genetic, asa ca daca stiti ca cineva din familie a avut probleme eu zic sa va faceti un control. E mai bine sa stiti mai repede daca e ceva si tratamentul va fi unul mai usor.
Răspuns cu citat