View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 24 dec 2010, 00:27:16
pasiune's Avatar
pasiune pasiune este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 oct 2010
Locaţie: -, Franta
Vârsta: 40
Dieta: Frugal and Fulfilled
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 406
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Pasiune... A New Thin Me

Buna draga micutza1,

E seara, tarziu... dar doream sa-ti spun ca mesajul tau mi-a mers direct la suflet.
Chiar aveam nevoie de o vorba ca a ta...E atat de greu uneori doar sa recunosti ca ai calcat stramb cu dieta intr-o zi d'apoi cum am facut-o eu...
Acum incerc sa nu ma mai gandesc atat de obsesional la bebe caci nu e o gandire sanatoasa dar atat de mult asteptasem sa luam decizia asta.... am facut vreo 4 teste din octombrie (chiar daca era prea devreme) iar cand vedeam ca sunt negative eram f dezamagita. Dar stiu ca poate sa dureze cateva luni de zile bune... Cand mancam mult sa am burtica umflata parca era si un fel de a-mi insusi o burtica de femeie insarcinata, de a o "umple"...
Am citit ca INAINTE de sarcina femeile pot sa slabeasa un pic ca sa aiba o "marja" pentru kg care o sa le ia in timpul sarcinii dar ma rog...nu stiu cum e mai bine. O sa incerc sa nu ma infometez dar sa mananc totusi dietetic. Am destule "rezerve" zic eu ca sa duc o sarcina . Oricum incerc sa nu ma mai gandesc atat la asta caci cu cat ma gandesc cu atat parca nu mai vine. Acum de Craciun sunt in perioada de ovulatie, ar fi un cadou frumos daca s-ar concepe acum :-)))).
Somnic usor !