View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 23 ian 2010, 23:34:31
An-k's Avatar
An-k An-k este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 26 dec 2009
Locaţie: Bucuresti, Belgia
Dieta: Weight watchers
Date: 163cm, 109kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Clubul Weight Watchers, come in!!!

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Buna An-k si bine ai venit printre noi

Nu sunt familiarizate multe slabute cu aceasta dieta Dar cine stie.. Cu tine si Autumnleaf, care si ea tine WW, veti gasi mai multe doritoare

Iti doresc ca de aceasta data sa duci lupta pana la capat si sa reusesti sa ajungi o slabuta asa cum iti doresti

2,1 kg in doar o saptamana este un rezultat frumos, felicitari.
Mult succes in continuare.

Daca iti va fi de ajutor, poti studia baza noastra de date cu puncte WW pentru peste 4000 de alimente, chiar si din comert.

Weight Watchers
Slabuta, multumesc de primire, bine v-am gasit

Si eu sper ca de data asta sa imi dovedesc ca am ambitie. Si poate la vara imi permit costum de baie din 2 piese

Autumnleaf, ma bucur ca mai tine cineva dieta, unde-s doi puterea creste... nu mai zic cand is mai multi. De maine voi posta si ceva meniuri.

Azi de exemplu am mancat sarmale (nu i asa ca suna aiurea? tii dieta si mananci sarmale). Le am facut din piept de pui cu multa varza printere ele si dulce si acra, si 100 g bacon afumat la o oala, sosul de rosii cu o lingura de ulei;
am calculat asa: carne de pui (portie la liber - 3p)
orez (portie libera dupa dorinta)- 4p
1 p pentru grasime- deci am mancat 3 sarmalute medii cu ceva varzica de 8 puncte - o cina onorabila - la 6 seata.

Eu incerc sa ma ghidez si dupa principiul in care ultima masa e inainte de ora 19, si in conditii exceptionale 20.

noapte buna
An-k, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2400 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1883 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1109 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat