View Single Post
  #22 (permalink)  
Vechi 04 iul 2011, 15:08:03
Bmbonica's Avatar
Bmbonica Bmbonica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Date: 171cm, 57kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Sustinerea lucrarii de diploma

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Fetelor, marti imi sustin lucrarea de diploma si am emotii foarte mari.De fapt ceea ce simt este groaza....
Ma poate ajuta cineva cu vreun sfat,voi,slabutele care ati sustinut deja lucrarea?Cum decurge?Cat e de greu,etc?Nu mai pot dormi noaptea si am o presimtire urata...
Eu am dat si licenta si dizertatie si ce am invatat eu este ca oriunde te prezinti in fata unei comisii trebuie sa fii sigur pe tine. Atunci cand esti sigur pe tine, si nu te emotionezi din orice, pare ca stii tot. Acum 2 saptamani am dat dize, si am primit timp de 30 de minute intrebari continue din partea a 3 profesori, am raspuns cu calm la tot, fara sa ma agit si a iesit bine - am luat 10. Inca ceva, nu te ajuta cu nimic sa citesti inainte sa intrii acolo, mai rau te ametesti. In rest, sa fii hranita, sa bei apa, si sa dormi bine in seara de dinainte. Stiu ca e greu, dar trebuie sa incerci sa fii cat mai linistita, cat mai zen, lasa presimtirile alea la o parte ca nu te ajuta Mult succes si sunt sigura ca o sa te descurci
Bmbonica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1555 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1038 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat