View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 06 aug 2009, 23:51:02
Roxana's Avatar
Roxana Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2009
Locaţie: Göteborg, Suedia
Vârsta: 35
Dieta: personala
Date: 166cm, 74kg
Mesaje: 1.273
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Ajutati-ma sa fiu slabuta :) Jurnal "dienusha"

Citat:
Anterior postat de dienusha Vezi mesajul
lalita si eu cred ca dietele personalizate sunt cele mai bune.
Buna nicol, vad ca la tine se tot duc kilogramele, cum reusesti?
Roxana, ma regasesc foarte mul in spusele tale, si eu am ajuns aici (in irlanda) printr-o intamplare nefericita si si eu sper sa pot sa imi aduc aici familia candva. In ceea ce priveste povestea greutatii tale...chiar ne asemanam!
Referitor la job-ul tau si tara in care esti...cum e acolo?cum te descurci cu limba? care e sistemul? Trebuie permis de munca pentru romani?

Revin imediat cu meniul pe azi si ma gandeam sa pun in fiecare zi o poza cu meniul zilei...asa cand voi fi tentata sa mananc ciocolata, pizza etc. o sa ma gandesc ca nu da bine in poza


Hmmmm....nivelul de viata este foarte bun aici,cine reuseste sa si gaseasca un job aici poate munci fara probleme,nu este nevoie de permis de munca,doar ca e un pic mai greu la inceput pana prinzi un loc de munca!Cu limba....usor usor reusesc sa invat,in curand voi incepe si scoala de limba si sper sa ma descurc mai bine!
In Irlanda cum este?Cum te descurci?

App.....felicitari pentru ambitia ta de a slabi....poate imi dai si mie un pic de la tn
Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1974 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1975 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]