View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 26 aug 2010, 15:22:39
amy0404's Avatar
amy0404 amy0404 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2010
Locaţie: ., Romania
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 166cm, 58kg
Mesaje: 2.110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Cafenea fara tigara ( tulaiii.... ce greu este)

Citat:
Anterior postat de maya57 Vezi mesajul
pt cine nu fumeaza

cafeluta simpla dar din inima servita
offf ce bine arata!! mai mai sa o las din mana pe a mea

Bine v-am gasit!
Maya, eu nu mai fumez de o luna si jumatate. Incearca sa rezisti, treptat vei simti din ce in ce mai putin nevoia de nicotina. Eu m-am lasat pur si simplu. Fumasem mai mult intr-o zi si seara inca simteam mirosul si gustul oribil de tigara. Mi-am spus ca asa nu se poate,iar de a doua zi nu ammai pus manutza pe ele. Sotul meu fumeaza, a fost mai greu cu unele tabieturi, dar iti faci aletele Iri recomand cartea lui Alan Carr, am vazut ca e postata si aici pe forum. Nu neg fapul ca de camd nu am mai fumat nu am mai dat jos nici un gram, din contra am pus Dar nu dau vina pe tigari ci pe mince, care am umplut timpul cu dulciuri in loc de tigari. Dar devine din ce in ce mai usor si in schimb am facut mai mult sport.
Succes!!!
__________________

amy0404, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1945 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1428 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1171 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat