View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 12 oct 2009, 22:00:51
Laura's Avatar
Laura Laura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: Idei de munca la domiciliu

Citat:
Anterior postat de huhu Vezi mesajul
Daca ai masinuta de cusut, sau ai unde sa lucrezi la una(poate imprumuti de la bunica sau de la o amica) te poti apuca de facut genti/posete la mine merge bine, si banii cu care ma intretin sunt facuti in marea majoritate din vandutul gentilor si a altor chestii cusute(care sa aiba functionalitate) in jur de 600 de euro pe luna tot ies daca ai clienti in tara si in afara.
Initial faceam si eu brose din fimo dar am ajuns sa ma plictisesc si mai nou mi-am propus sa ma apuc de facut sapunuri din ingrediente naturale...cred ca-ti trebuie o mica suma de sacrificiu la inceput si multe cai de promovare a lucrusoarelor, dar daca se dovedesc a fi cautate, iti recuperezi banutii pretty fast
Incepe si in Ro sa prinda treaba cu bio/organic/handmade, cred ca ar fi inspirat sa mergi pe o ramurica de genul (sa faci dulceturi a la bunica, fara conservanti si E-uri )
Eu imi doresc sa-mi deschid un mic shop de lucrusoare hand-made si home-cooked si doua masute unde se poate bea ceai cu fursecuri in Sibiu!
am masina de cusut insa nu ma prea atrage...si nici nu prea am de unde sa ma inspir.....si nu stiu daca as avea indemanarea necesara poate daca as avea modele si ceva inspiratie..........am citit si eu pe net despre sapunuri de genu...dar nu ai nevoie de ceva avize sanitare si chestii de genu????????????...eu voiam ceva simplu si fara acte .....acum pe eprioada rece cand nu prea am ocupatie.......
la gatit chiar ma pricep....si fac gemuri superbuneeeeeeeeee...doar ca ssa le vinzi trebuie iar tot felul de avize si atata birocratie de nu-mi vine sa ma apuc.....ideea cu fimo insa imi surade...am mai citit pe net si m-a captivat......
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.

Răspuns cu citat