View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 29 sep 2011, 20:05:23
jessik's Avatar
jessik jessik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Par cu varfuri arse!

mereu am avut probleme cu parul.. in primul rand il am subtire, rar, imi cade.. se elctriseaza si toate relele.. parintii mei au parul tot subtire..fff.
deci cui sa ii seman si sa am parul des?
l-am avut si lung, si mai mediu,si scurt,si am fost si tunsa zero cand eram f mica. degeaba
imi place lung,, dar arata bine doar o zi, maxim 2. ca se si ingrasa. imi tund si varfurile singura cand nu il mai suport si vad vf atat de despicate.. aveam si o obsesie in liceu sa imi despic vf mai tare cand vedeam cate un fir in 4..
partea buna e ca tinde putin spre cret, semi ondulare.. si il mai fac cu spuma, si cat de cat mai are o forma..
m-am decolorat si eu in urma cu 2 ani. da arata bine atunci suvite blonde, tunsa, si indreptat..
de atunci, l-am mai tuns , vopsit, si tot a ramas fff degradat. si acum mai am cativa cm din parul decolorat..uneori imi vine sa ma tund scurt, sau pana la umeri, dar ma gandesc ca imi sta aiure aca am fatza rotunda..
si ca vreua par lung.. a se mai si incalceste..imi iau spray special pt copii sa mi-l descalcesc..
eu am cump o data o crema de la indieni cu uleiuri si imi facea parul super,. moale ff stralucitor. si parfumat.mi-l facea f neted, o sa imi mai cumpar..dar oricum, cum v-am zis, dupa 2 zile arata la fel de rau.. era doar ceva de moment.
singura solutie e sa fie tuns, sa scapi de vf arse.
__________________
inceputul e greu
Răspuns cu citat