View Single Post
  #23 (permalink)  
Vechi 11 feb 2010, 22:26:37
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Ce fac daca stagnez?:((

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul
Eu de o saptamana am 57.6kg . Am mancat sanatos 1000-1200kcal. Doar o zi ce am papat dulce(biscuiti umpluti) Am facut sport toata saptamana... Zilnic 30min pilates + intr-o zi aerobic,alta zi 40 min tae-bo, genoflexiuni... etc. + zilnic 30-35min mers alert seara... (Constipata nu sunt si stopul mi-a trecut de 2saptamani)
Ce sa fac ca sa se miste cantarul in jos..??? Spre dezamagirea mea,azi cand m'am cantarit am avut cu 100g in plus ,adica 57.7 offf...
Orice sfat,critica e bine venit.. Multumesc mult...

Cand organismul tau e obisnuit sa primeasca un aport redus de alimente, incepe sa reduca din cantitatea de energie utilizata=Faza de platou.
Ce ai putea sa faci..ar fi sa schimbi o perioada alimentatia,sa diversifici, sau schimba tipul de sport/miscare pe care il faci sa consumi energia in alt mod, sau 2-3 zile de detoxifiere(fructe si legume proaspete,supe/creme de legume,apa multa si ceaiuri neindulcite)incearca sa procesezi cat mai putin fructele/legumele sa le consumi mai mult proaspete.
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat