Subiect: Tina's diary
View Single Post
  #2317 (permalink)  
Vechi 21 aug 2013, 13:57:59
Tina's Avatar
Tina Tina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 dec 2009
Locaţie: -, Romania
Dieta: controlul carbohidratilor
Date: 179cm, 79kg
Mesaje: 2.356
Aprecieri acordate: 11
Am fost apreciat(a) de 53 ori in 34 mesaje
Implicit Re: Tina's diary

Buna, slabutelor,
Au sosit rezultatele de la analize, am o predispozitie spre ingrasare si incet progresez spre hipotiroidie (e in fam., sunt in zona endemica, am teren anxios, sunt destui factori). Nu am acceptat sa iau hormoni, deocamdata seleniu si daca se agraveaza (estimarea e de 10 ani) o sa iau. Asta explica metabolismul meu, precum si retentii de apa. Oricum, am reusit ce nu am crezut vreodata: am 76 de kg cu fluctuatii de max. 2 kg. si mananc chiar si 2500kcal din ce trebuie. Poate am presdispozitie spre ingrasat, dar o sa arat ca un om care munceste pt. corpul sau. Si dupa 4-6 kg in minus voi putea spune complet asta.
Acum port fuste (doar cu dres, doar una anume), dar trairea e aproape extatica. Port o fusta, inca nu am targetul atins, dar tot ce am si expun e 100% muncit. Efort rasplatit, viata traita, asta e bucurie reala.
Acum e timpul sa fac tot ce nu mi-am dat voie sa fac, sa traiesc datorita aspectului fizic, acum, fara cognitii rigide perfectioniste.
__________________
“Done is better than perfect.” - Sandberg, S.

2005 - 2019: 14 ani de sport in mod constant
Tina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2464 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1947 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Tina:
laurra (14 sep 2013), lavinia elena (21 aug 2013), Zoe (14 sep 2013)