View Single Post
  #24 (permalink)  
Vechi 22 oct 2010, 07:52:22
ella 78's Avatar
ella 78 ella 78 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 01 oct 2010
Locaţie: Neamt- verona, Italia
Vârsta: 45
Dieta: Monty
Date: 165cm, 89.6kg
Mesaje: 3.781
Aprecieri acordate: 159
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 92 mesaje
Smile Re: Vreau sa port iar toti blugii din dulap - Jurnal Ella 78

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna, Ella, iti urez si eu bun venit cam tarziu, ce-i drept
Am vazut ca ziceai intr-un mesaj ca nu prea stii care sunt alimentele cu proteine, ca esti in Ita..Si eu sunt, asa ca de orice ai aveanevoie, ajunge sa intri pe unde imi fac eu veacul(de obicei la gasca fetelor peste 30 de ani) sau aici la tine, si sa ma intrebi tot ce doresti
Mie mi se pare sanatos ce mananci tu, dar sa nu cazi in extrema si sa mananci sub 1000 de cal, pt ca mi se pare ca ai cam putin
Cand ai putin timp liber familiarizeaza-te cu calculatorul de calorii, asa vezi si cate cal mananci pe zi, dar si cati carbo, grasimi si proteine..Iti va fi de mare ajutor sa-ti echilibrezi mesele, sa nu ai multe grasimi dar nici multi c<rbo, daca ai multe proteine e super, astea te ajuta sa slabesti.
Te-ai hotarat pana la urma pt Soth Beach?Eu si Azra tinem Monty, cu rezultate f bune, eu zic ca ti s-ar potrivi si tie, nu faci foamea si e maimult decat o dieta, te invata cum sa combini alimentele pt toata viata.
Pupici, bafta!
Am incercat dar cu salamurile,fructele si legumele nu prea am o relatie prea buna in ultima vreme(de la gastrita) imi provoaca reflux si mi-a fost tare rau luni si marti;abia ieri am revenit la normal adica nu ma mai doare stomacul.Sincer am citit un pic si eu cartea lui Monti de curiositate(nu toata) si mi se pare interesanta dar cum spuneam trebuie sa mai invat multe.Multumesc de sfaturi ,poop