View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 19 dec 2013, 16:50:19
Beldiman's Avatar
Beldiman Beldiman este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 dec 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Dieta: Personalizată.
Date: 165cm, 58.3kg
Mesaje: 184
Aprecieri acordate: 86
Am fost apreciat(a) de 55 ori in 45 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei fete

Citat:
Anterior postat de anca1997 Vezi mesajul
Păi, am mîncat azi pește și 2 bucăți mici de plăcintă cu varză, și încă una cu brînză + am făcut jumătate de oră de sport. Cred că e suficient pentru azi.. și încă beau dintr-o sticlă de 2l apă
Woow,chiar dacă nu ţi se pare,asta sună ca infometarea. Mesele tale trebuie stucturate: mic dejun,gustare 1,prânz,gustare 2,cină. (eventual şi o gustare 3 asta dacă vrei)
Bravo la partea cu apa!
Micul dejun,probabil ai auzit asta de o mie de ori, e cea mai importantă masă a zilei şi trebuie să o tratezi ca atare. Din meniul tău aş alege plăcinta cu brânză plus o cană cu lapte,asta în cazul în care n-ai altă alternativă.
Peştele perfect,n-am ce comenta,dar la prânz,insoţit cu o salată sau murături.
Sincer,nu ţi-e foame? E 5 fără 10,mai mănâncă ceva,măcar ultima masă să fie okay.
Nu ai gustări,ele au rolul de a accelera metabolismul: un fruct,migdale,alune chiar şi legume: un morcov,ce ai prin casă.
Şi dacă ţi-e poftă de ceva,mănâncă puţin din prăjitura sau mai ştiu eu ce e,cu conditia ca a doua zi să nu faci la fel.

Bravo pentru sport,dar corpul tău azi n-a produs energie destulă, ci a luat din surplus. Este un articol pe slabute,pe prima pagină numit Postul negru,te rog citeşte-l şi să-mi spui ce părere ai.
__________________
[FONT="Georgia"]"IT ALL BEGINS AND ENDS IN YOUR MIND. WHAT YOU GIVE POWER TO HAS POWER OVER YOU."