View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 29 mar 2011, 12:11:11
EveEve's Avatar
EveEve EveEve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Am sa reusesc~~~Jurnal Romyna

Citat:
Anterior postat de Romyna Vezi mesajul
Buna.o sa caut filmuletele.In ceea ce proveste dieta vroiam sa tin Dukan dar nu stiu daca o reusesc,asa ca ieri am mancat sanatos ,pe aici ce diete tin fetele?
Despre Dukan am citit putin, insa nu foarte mult, pt ca nu cred ca as putea tine-o litera cu litera. De obicei, nu prea ma pot tine de o dieta care are alimente prestabilite, pentru ca intotdeauna mi-e pofta de ceea ce nu pot manca, chiar daca de obicei nu ma dau in vant dupa alimentele respective.
Eu spre exemplu, tin dieta Weight Watchers, care nu stiu daca ai citit despre ea, insa asa in mare, fiecare aliment are un anumit numar de puncte. Tu trebuie sa iti calculezi dupa anumite criterii cate puncte ti se cuvin pe zi, si sa mananci conform acelor puncte. In principiu, la aceasta dieta poti manca orice. Dar e bine totusi sa nu faci abuz de dulciuri, prajeli, etc. Si deasemenea imi controlez caloriile, sa fie cam intre 1100 - 1200 kcal.
Oricum, orice dieta ai tine, este bine sa nu combini carbohidrati+proteine, garbohidrati+grasimi. Asta m-au invatat si pe mine fetele, pentru ca, combinatiile acestea te ajuta sa slabesti mult mai greu.


Citat:
Anterior postat de Romyna Vezi mesajul
Bun.Acum am o intrebare,Stie cineva cum pot gatii foasolea dietetic? Adica am inteles ca e buna in dieta dar cum trebuie mancata?


Si ovazul?Cum se poate consuma?
Cum sa gatesti fasolea dietetic..Nu stiu sa-ti spun, insa du-te la calculatorul de calorii, si scrie acolo unde trebuie sa pui alimentul "fasole". Trebuie sa-ti iasa ceva retete, si te uiti si tu care au mai putine calorii, grasimi, etc..
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!