View Single Post
  #25 (permalink)  
Vechi 21 ian 2010, 23:34:39
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Mainile sus cine vrea sa se lase de fumat

Citat:
Anterior postat de pamy Vezi mesajul
eu ca bautura carbogazoasa am pepsi light care imi placea .. nu aveam o dependenta dar acum nu mai pot sa beau deloc dupa cateva luni de pauza ma doare stomacul de la el am incercat de craciun

e bine ca stiu acum de la inceput ca nu trebuie tras nici un fum ca nu e cum e cum e cu mancarea poti sa mai scapi azi pe langa regim si maine esti din nou la regim
daca dupa ce te-ai lasat de tigari si tragi un fum asa din prostie (primul fum e groaznic),dar te opresti dupa un fum ai sanse sa scapi dar cateva zile vei simti nevoia sa fumezi
daca dupa fumul ala te chinui sa fumezi toata tigara(care la fel e foarte rea, simti ca-ti dai plamanii afara) iti trebuie mult mai multa vointa ca la inceput ca sa nu fumezi, si iar cateva zile ai nicotina in sange si organismul cere tigara
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat