View Single Post
  #252 (permalink)  
Vechi 12 sep 2012, 15:34:05
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: De ce vrei sa slabesti?

Citat:
Anterior postat de Bianca 14 Vezi mesajul
De cand esti pe slabute ai slabit doar un kilogram?

Eu n-am avut niciodata variatii prea mari de greutate. Asta cu kilogramul slabit - e de acum de luni de cand am reintrat la cura (dupa concediu).
De la 16 ani am undeva intre 46-54 kg. Cele mai multe kilograme le-am avut inainte sa nasc al doilea copil - 62 kg. Din acest punct de edere sunt o fericita.
Mie imi place Slabute - pentru ca are calculatoarele astea care iti arata ce calorii mananci si cate dai jos cu miscare... si atmosfera... si fetele. Si imi place ca vorbind cu ele ma mobilizez sa-mi fac zilnic miscarea.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat