Subiect: Jurnal Lavydor'
View Single Post
  #257 (permalink)  
Vechi 15 iun 2010, 19:40:53
Onutza7's Avatar
Onutza7 Onutza7 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: Cluj, Romania
Dieta: Facuta in casa!
Date: 165cm, 58kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal Lavydor'

Buna Lavinia!
Sincera sa fiu sunt marcata de tot ceea ce ai scris tu acolo. E incredibil cat de mult ma regasesc in trairile tale si a tuturor slabutelor de pe acest site. Acum doar repet cura pe care am tinut-o in urma cu cateva luni: imi calculez nr. caloriilor, beau ceai verde si multa, multa apa zilnic. Sportul ma cam sperie in perioada asta pentru ca am "patit-o" de multe ori si nu vreau sa mi se intample ceva...dar totusi cred ca am sa incep sa ies cu rolele, cateva ore pe zi.Sper sa nu cedez din nou, avand in vedere ca am abandonat in urma cu o luna o alta cura, din pricina examenelor(era cat pe ce sa ajung in spiatl).
Eu iti urez mult succes in mentinerea siluetei ... si te mai astept pe la "casuta mea" !
__________________
Jurnal Onutza7
Onutza7, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1798 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1281 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -785 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat