View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 25 mai 2012, 13:26:39
simonet's Avatar
simonet simonet este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Date: 168cm, 51.5kg
Mesaje: 5.282
Aprecieri acordate: 313
Am fost apreciat(a) de 1.738 ori in 943 mesaje
Implicit Re: Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

Buna!!
Abia acum am descoperit subiectul, m-am regasit in povestile voastre ...
La noi s-a schimbat tare relatia dupa ce a aparut bebe, sau chiar dinainte de a veni pe lume ... al meu sot e inca imatur, neimplicat in viata de familie, e genul pentru care sintagma "lasa ba ca merge asa" e definitoriu, decat sa isi miste el fundul mai bine il misc eu pe al meu.
mi-a fost fff greu, sa ma ocup singura de copil, sa nu mai pot avea grija de mine si cand venea acasa sotul de la serviciu sa reproseze ca am stat acasa toata ziua si nu sunt relaxata, zambitoare, etc ... cumplit a fost ... pana cand ne-am dat seama ca daca continuam asa ajungem sa ne uram unul pe altul ... iar el s-a speriat f tare ca il parasesc, atunci s-a intamplat ceva .... nu stiu ce .... da fiecare din noi si-a reevaluat prioritatile ... si ne-am dat seama ca piticania urlatoare e comoara noastra, si viata in 3 nu e totusi asa nasoala
viata cu copii e mai intai frumoasa si apoi grea!
acum cand ma uit la fiica-mea, imi dau seama ca fiecare minut care a fost greu m-a facut sa fiu mai inteleapta, mai rabdatoare, m-a facut sa vad si parte frumoasa a greului ...
dar eh, inca suntem mici .... avem o viata minunata in continuare .... si abia astept sa savurez fiecare minut!
__________________
Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
Nimeni nu e insarcinat cu fericirea ta. Doar tu!

Mami de Raisa - 6 ani 7 luni
Si de Matias - 4 ani si 2 luni
simonet, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1731 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1214 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat