View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 22 aug 2012, 12:41:22
losefat's Avatar
losefat losefat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: Ati fost vreodata batute de sotii vostri ?

Eu cred ca Victoria, nu spune inca nimanui ca este victima violentei sotului ei (scz. daca gresesc)...poate de rusine, dezamagita fiind de sot, poate trece si printr-o stare de negare de neacceptare a situatiei in care se afla, poate de teama sotului...e mai usor asa virtual, aparata de statutul de necunoscuta care il ofera un id de forum, asa ea se poate descarca emotional...in realitate, intre cunostinte prieteni, familie e mult mai greu!Am intalnit cazuri in care victima era certata de membri familiei, spunandu-i-se lucruri de genul: tu esti de vina, tu l-ai provocat...cine stie ce ai facut...
Din cate am inteles Victoria (daca acesta e numele ei real) se simte dependenta de sot, iar el stie asta si probabil are loc si un santaj emotional...violenta este si fizica si psihica...
Sfatul meu sincer este sa pleci de acasa oriunde, acela nu mai este caminul tau...oriunde iti va fi mai bine!
O prietena, un neam...cineva tot se va implica...asa trebuie, trebuie sa ne implicam in astfel de situati...iti va oferi un loc unde sa stai o perioada!
O zi frumoasa iti doresc si multa putere!
Ema
__________________
Răspuns cu citat