View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 13 mai 2010, 17:19:13
lavinuta's Avatar
lavinuta lavinuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 13 dec 2009
Locaţie: Targoviste, Romania
Date: 160cm, 58.3kg
Mesaje: 639
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Proaspata mamica? Haide sa slabim impreuna :)

Citat:
Anterior postat de dalka Vezi mesajul
buna.si eu am o fetita de 7,5 luni si in timpul sarcinii am luat in greutate vreo 25 kg.la nastere s-au dus 8 si inca 3 in decursul primelor 5 luni.de atunci nimic.nu pot sa zic ca mananc non stop,dar o fac, pt ca alaptez .la capitolul sport incerc sa fac acasa macar o data pe sapt.oricum ideea e ca eu am multa grasime pe burta si nu stiu ce fel de dieta sa urmez sa nu ramana urme vizibile de sarcina,adica pielea lasata in jos.imi poate spune careva ce sa fac?
Bine ai venit, Dalka Sa-ti traiasca fetita(e de-o seama cu a mea)
In primul rand, NU dieta pe perioada alaptarii! incearca sa reduci consumul de grasimi, dulciuri, paine si executa ceva abdomene daca poti. Si eu mai alaptez si am reusit sa slabesc cateva kg cu un meniu nu foarte strict. Daca ti o dieta in care vei slabi repede vei pierde si lapticul si pielea o sa se lase, deci, alimentatie cat mai sanatoasa
te invit in jurnalele mamicilor Jurnale slabit pentru mamici aici o sa gasesti sfaturi si experiente utile
Asteptam vesti de la tine, chiar si un meniu cu ce mananci tu intr-o zi.
__________________
"Loviturile vietii nu sunt numai distructive, ci si constructive; ca loviturile ciocanului in dalta unui sculptor priceput..." Octavian Paler
Răspuns cu citat