View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 03 mar 2011, 16:21:51
DoarEu's Avatar
DoarEu DoarEu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 feb 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Dieta: Rina's 90
Date: 174cm, 60kg
Mesaje: 177
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Aerobic si Cardio

Citat:
Anterior postat de cocaina17 Vezi mesajul
hy am si eu p mica mare problema cu greutatea de mik am avut o problema cu greutatea... de 3 luni am inceput sa ma duc la SALA dar PROBLEMA e ca de cand am inceput am luat in GREUTATE.... de la 58 KG am ajuns la 63KG...... de mancat manac la fel: ( dimineatza: 1 castronel mic de cereale cu lapte sau iaurt; la pranz nu manan sau daca manac manac doar 1 2 biscuiti dietetici iar seara 2 3 cartofi fierti facuti pireu sau cu putin ulei de masline ji putin otet sau facuti la cuptor,,,,,


cn imi poate spune ji mei dc totusi am luat in greutate dak tot merg la sala ji nu mananc foarte mult help me pls sunt disperata


ps: am 15 ani, 1.61m si 63 KG
hey chestia e ca ti-a crescut masa musculara...prin exercitiile cu greutati muschii au crescut in volum si stai linistita, e un lucru bun. Ar trebui sa te masori...burta/coapse etc...asa iti vei da seama cand dai jos din grasime, pe cantar nu o sa prea observi la inceput. Cand o sa ai o masa musculara bine definita, grasimea va disparea mult mai usor pt ca muschii ar mai multe calorii decat grasimea asa ca stai linistita si bafta la slabit!

well, si eu merg la sala...o zi aerobic, una fitness, una aerobic, una fitness.. chestia e ca nu prea ajung la fitness ca am antrenamente la basket dar e ok...
pe cele care nu se pot decide daca sa mearga la sala, le pot sfatui sa o faca, cu incredere, deoarece e diferit cand faci sport acasa si cand faci acolo. Un antrenor care te supravegheaza va fi atent sa nu "tragi chiulul" si te va pune pe treaba
Răspuns cu citat