View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 12 feb 2010, 07:41:04
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Ce fac daca stagnez?:((

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Eu am stat timp de o luna la 55.3 kg Asa m-au lasat sarbatorile.
Si abia de lunea asta, cand am bagat mai mult sport ca de obicei a inceput sa se miste cantarul.
Citat:
Anterior postat de DrIulia2010 Vezi mesajul
Cand organismul tau e obisnuit sa primeasca un aport redus de alimente, incepe sa reduca din cantitatea de energie utilizata=Faza de platou.
Ce ai putea sa faci..ar fi sa schimbi o perioada alimentatia,sa diversifici, sau schimba tipul de sport/miscare pe care il faci sa consumi energia in alt mod, sau 2-3 zile de detoxifiere(fructe si legume proaspete,supe/creme de legume,apa multa si ceaiuri neindulcite)incearca sa procesezi cat mai putin fructele/legumele sa le consumi mai mult proaspete.
Citat:
Anterior postat de ali_lumi Vezi mesajul

Si eu am patit la fel ca tine slabuta si deabea din noiembrie decembrie ce au inceput sa scada serios kg-ele..
Sper sa nu stagnez mult timp Slabuta Eu acum mi-am facut un program de sport. In fiecare zi fac ceva diferit. Trebuie(sper) sa ma tin de treaba

Multumesc Dr Iulia pentru informatie. Imi sunt de foarte mare ajutor.. Multumesc

Off Ali, sper sa fie si la mine,incat dupa ce stagnez sa dispara asa ca la tine kg
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat