View Single Post
  #26 (permalink)  
Vechi 07 ian 2012, 20:07:45
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Ultima haina cumparata

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Ataşament 9486

Fac picioarele sa para mai subtiri
Da-mi voie sa te contrazic. Daca jeans-ul era cu totul inchis la culoare, atunci da...iti faceau picioarele mai subtiri. Dar asa, cu portiunile alea deschise la culoare...pur si simplu iti sar in ochi. Adica privitorul la ele se uita mai intai...si deci ii ramane privirea la copanele tale. Chestie pe care tu vrei sa o ascunzi...pentru ca ai senzatia ca sunt prea groase. Tre' sa atragi atentie cu alta parte din corp, cu fata, cu parul, cu bluza mai colorata decat panatalonii etc. Orice dar numai cu cracii nu.

E ca si cum ai avea un defect (zic asa in general) si ai vrea musai sa atragi atentia asupra lui in mod special. Uite alte exemple: am o amica care are maini foarte urate si cica...ca sa le mascheze are mereu niste unghii supra-lucrate, cu pietre, cu culori tipatoare, foarte lungi etc. I-am zis sa si le taie scurt si sa-si dea doar cu lac sau oja bej/roz la culoarea pielii dar nu am cu cine sa discut. Alta: o tipa cu fatza foarte mica si care poarta ochelari de soare cu lentile supradimensionale. Arata de zici ca e o albinuta cu ochii scosi din orbite tot timpul si ochelarii ii fac fatza si mai mica...prin comparatie.
Alta: cineva din familie de 1.80 cm. (gagica) si foarte masiva (nu grasa) poarta mereu posete foarte mici si cu snurulet din ala subtire lung, pe umar. Prin comparatie...posetuta langa solduri...face ca soldurile sa para enorme. Alta: cineva de 90 de Kg. la 1.60 poarta haine foarte stramte care sa o faca sa para mai subtire cica. Rezultatul: arata mereu de parca s-ar revarsa din haine fiindca stau sa explodeze pe ea si deci...o fac sa para un mamut. In ultimul exemplu, tipa in cauza a slabit vreo 15 Kg. si a ajuns la 90 si acum...dintr-o data...simte nevoia disperata sa para sexy. Cum? Muland totul pe ea din dorinta de a atrage privirile. Cine se utia la ea? Genul suburban, de proasta calitate. Disperarea e asa de mare (din partea ei) ca nu poate efectiv sa se abtina sa nu-si arate "nurii"...si uite asa ajunge sa arate grotesc si sa atraga parteneri de cea mai joasa speta.

Cu alte cuvinte daca ai o chestie care ti se pare ca trebuie ascunsa/mascata cumva, de ce ai vrea musai sa o scoti in evidenta?
Răspuns cu citat