View Single Post
  #279 (permalink)  
Vechi 17 aug 2010, 17:31:10
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Sand - de la mare...la mic in 6 luni de neuitat. :)

Buna draga jurnalule,

Am schimbat datele in sfarsit la greutate si masuri ca sa se vada cat anume m-am ingrasat si desi mi-a trecut supararea zilele astea, tot sunt amarata ca m-am ingrasat la loc asa de mult. Medicul zice ca e de la pastile si d-aia mi le-a taiat la jumate. Eu sunt amarata ca nu mai intru in masura 10 la haine si tre' sa ma imbrac cu alea de 12 din nou dar asta este.

Mi-am luat o fusta noua pe chestia asta ca nu mai vreau sa umblu in pantaloni in ultimul timp. Si mi-am luat si o geaca de jeans gri petrol, gen camasa cambrata, mai sport, cu buzunare etc. Nu stiu de ce scriu tampeniile astea aici ca nu vad sensul dar ma rog, ca sa-mi treaca amareala...

De azi dimineata am inceput sa mananc din nou foarte putin din 2 in 2 ore. Am tinut dieta asta mai demult si am slabit cu ea vreo 2 Kg. pe saptamana in prima saptamana si dupa aia vreo juma de kg-1 Kg, pe saptamana in continuare. Sa vedem daca si acum da rezultate. De regula in prima saptamana tin strict si dupa aia mai usurel.

Am reusit sa reiau sportul, am tras ieri de fiarte 30 de minute. Spatele ma supara in continuare si nu prea pot sa merg, sa sar, alerg, inot...nici vorba. O sa incerc sa fac pe bicla azi in cursul diminetii ca e mai rece, dupa pranz se face foarte cald.

Norocul meu ca sunt libera si pot sa ma ocup de dieta si sport mai ca lumea. Sper sa reusesc sa slabesc macar 5 Kg. pana pe 20 septembrie, adica in vreo 6 saptamani. Musai sa intru in hainele masura 10 atunci ca plec in concediu.

Sa-mi tineti pumnii...merci celor care-mi sunt alaturi. Numai bine.