View Single Post
  #2792 (permalink)  
Vechi 04 mai 2017, 14:07:25
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.781
Aprecieri acordate: 5.355
Am fost apreciat(a) de 11.447 ori in 5.321 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Da, folosesc calculatorul de aici de pe site, este de departe cel mai util. Asta cand tin dieta, ieri si azi de exemplu am respectat dieta, dar am mancat calorii normal, poate indeva la 1500-1600. Adica, daca ma apuca poftele mai bine mananc portie dubla decat sa dau iama in cofetarii si patiserii. Cred ca o sa trec si eu la if 2:5 ca m-am plictisit sa numar calorii si nici nu mai sunt asa grabita sa slabesc, dar mai vad. In weekend avem o invitatue in afara orasului si nu stiu cat o sa pot controla ce mananc, weekendul următor alte aniversari...nu imi fac planuri, ma orientez pe moment.

Cartea de pe amazon? Daca mai iei carti e-book de ale lui facem jumi-juma si mi-o dai si mie, iar pe cea cu dieta 5:2 ti-o imprumut sa o citesti cand ai timp.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui butterfly30:
curly.light (05 mai 2017)