View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 16 iul 2013, 23:11:38
BornCrank's Avatar
BornCrank BornCrank este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 15 mai 2011
Locaţie: ..., Romania
Date:
Mesaje: 1.726
Aprecieri acordate: 14
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 33 mesaje
Implicit Re: Retete dietetice si idei de meniuri

Citat:
Anterior postat de silviadm Vezi mesajul
Smoothie pentru micul dejun.
Ingrediente:1 cană apă, 1 linguriţă seminţe de in, o cană zmeură, 1 banană, câteva frunze de spanac, câteva migdale, 2 linguriţe zeamă de lămâie
Smoothie pentru prânz.
Ingrediente: 4 tulpini de ţelină, 1 castravete, câteva frunze de nap, 1/2 măr verde, 1/2 lime, 1 linguriţă ulei de cocos, 1/2 cană de lapte de migdale, câteva cuburi de ananas.
Smoothie pentru cină.
Ingrediente: 1/2 mango, 1/4 avocado,1 cană afine, 1/2 cană apă de cocos, 1 linguriţă zeamă de lămâie, 1/4 linguriţă boia iute, 1 linguriţă seminţe in.

Poţi să păstrezi smoothie-urile la frigider câteva ore, dar nu mai mult, altfel îşi pierd proprietăţile!
Am incercat al 2-lea smoothie ceva asemanator azi dimineata si nu mi-a placut cu toate ca am adaugat si curmale sa fie mai placut la gust, nu l-am baut pe tot, poate cu ananas si migdale iese mai bun. Tijele de telina cu altceva mananc, dar in combinatie cu castravete si mar...a fost bleah...cu toate ca mie imi plac multe combinatii. Si la frigider dupa cateva ore si-a schimbat culoarea, asa ca l-am aruncat, mai bine baut cat mai repede.
Primul si ultimul sunt bune, dar n-am incercat cu boia .
BornCrank, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. BornCrank, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Răspuns cu citat