View Single Post
  #28 (permalink)  
Vechi 04 ian 2010, 22:24:04
Vampiritza94's Avatar
Vampiritza94 Vampiritza94 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 aug 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: nu tin dieta ... mananc orice dar respectand cateva reguli :P
Date: 162cm, 62kg
Mesaje: 42
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Wink Re: Nu pot sa slabesc deloc

Buna tuturor....Ma numesc Alexandra si am 15 ani .Am incercat sa public asta intr-un jurnal...dar habar n-am cum sa-mi fac unul ...dar nici nu prea am timp ...oricum ... nu poti zice ca nu poti sa slabesti ... nu e adevarat ... ''nu exista nu pot ci nu vreau'' ... in vara lui 2009 voiam sa slabesc dar nu puteam ... am incercat diete si diete nu m-am putut tine de ele ... la inceputul verii am avut 71 dar pe parcurs nu numai ca nu am slabit dar m-am mai ingrasat ajungand pana la 74 ... am inceput liceul .... prima mea zi la liceu ... toate colegele niste slabanoage ... eu ... na ... am facut abstractie de infatisarea mea si m-am imprietenit cu toate colegele de clasa ... [ in scoala generala nu am avut parte de asa ceva ... am suferit foarte mult si din cauza faptului ca eram grasa dar si din cauza colegelor care erau foarte neprietenoase] ... nu mai stau cu parintii pt ca m-am mutat la oras pt a urma liceul ... dar stau la o bunica ... ea imi pregateste zilnic masa ... mi-am reglat programul astfel incat mananc la ore fixe ...(cateodata nu mai manac seara) .... si asta timp de vreo cateva luni .... deci din septembrie pana astazi .... au trecut aproape 4 luni si am slabit 7 kg ... dar nu am tinut nicio dieta ... am mancat la ore fixe , orice mancare ... de asemenea am mancat si paine ...dar am cam lasat dulciurile deoparte ....

Am inceput de astazi sa cam evit painea.....sper s-o tin asa in continuare ....astfel incat sa scap macar de 10 kg ...deci sa ajung 57 ...oricum saptamanal cand ajungeam acasa , ma cantaream ... si cand vedeam ca am mai scapat de cate-un kilogram ma bucuram asa de mult ....

Inainte de sarbatori aveam 67 de kg .... au trecut sarbatorile ...mancare multa ,grea,consistenta .... am mancat normal .....dupa ce au trecut sarbatorile mam cantarit din nou ...ma si speriam inainte sa ma cantaresc 'daca mam ingrasat''....''daca am din nou 70 de kg'' .... stiti e o mare diferenta intre 69 si 70 ... cand ai 70 esti mai posomorata...in schimb cand ai 69 ...esti mandra ... ai mai scapat de un kg nedorit ... m-am cantarit si aveam numai 68 ....

Redu painea,dulcurile,portiile de mancare si cu siguranta se vor vedea rezultate .... Nu din miere sau lamai slabesti(asa cum credeam eu)ci din mancarea pe care o consumi zi de zi ... Nu am prea mare experienta , inca nu mi-am dus lupta cu kg la cap (mai am de lucru) .... dar sunt foarte multumita de cele 7 kg pe care le-am dat jos(e adevarat nu sunt prea multe , dar am reusit ) ....

Va pup
Vampiritza94, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1827 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 794 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]