View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 12 mar 2010, 19:32:42
Suzume's Avatar
Suzume Suzume este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 13 feb 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 34
Dieta: South Beach Faza 1
Date: 160cm, 73kg
Mesaje: 1.509
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau si eu sa slabesc. am nevoie de sustinatoare!!!

Citat:
Anterior postat de rocrinamex Vezi mesajul
heiii..ce fericita ma simt ca ati raspuns!!! nu as fi crezut ca functioneaza faza cu tema pe forum, dar se pare ca da!!chiar ma simt motivata astazi!!!bun..deci incepem o competitie??haideti sa mancam sanatos, sa facem sport si sa ne iubim mai mult! eu pot sa fac asta, acum ma simt mai sigura..si voi la fel, si in felul acesta toate putem sa slabim pana in vara cele 10 kg de care vrem sa scapam. eu vreau sa ma intorc in romania asa cum am plecat...vara trecuta toata lumea imi spunea: "dar vai ce te-ai ingasat!!! da stai linistita ca iti sta bine.."..de parca ma consola.. in fine..vara asta ma intorc mai frumoasa decat am plecat. fetelor, haideti sa punem si poze cu evolutia noastra eu o sa incerc sa uploadez unele zilele astea. va astept!!!
Mai bine faceti o intrecere de genul "care arde cele mai multe calorii prin sport". E destul de motivant
__________________
Jurnalul meu: Jurnalul Roz al lui Suzume
Citat:
Anterior postat de Art Williams
"I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it."
Suzume, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 636 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]