Subiect: Jurnal Mihastef
View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 04 ian 2014, 11:37:09
costina89's Avatar
costina89 costina89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 34
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihastef

Citat:
Anterior postat de mihastef Vezi mesajul
Buna dimineata jurnal!
Astazi incep o noua zi de dieta.Sunt la ziua de Amidon.
Pana acum am baut un ceai de soc cu lamaie si am mancat 1 para si 1 mar.
Sa vedem ce pregatim pt pranz si cina:mancare de cartofi sau un orez cu legume.

Miha de ce nu papi mai multe fructe?iar la pranz cred ca in prima saptamana de dieta ar fi trebuit sa mananci o fasole uscata ca e mai calorica.Batterly are dreptate,nu e bine sa o iei asa drastic din prima saptamana....si eu tot din experienta vorbesc....eu in primele doua saptamani de dieta papa mult,chiar foarte mult(alimente specifice dietei )...daca ai posibilitatea calculeaza-ti caloriile si vezi sa nu ai sub 1200 ....as recomanda chiar saai undeva pe la 1400-1500 in primele saptamani apoi sa scazi treptat dar nu mai jos de 1200.
Sa iti dau un exemplu:in ziua de proteine am papat o pulpa de pui gatita la uptor cu 2 felii de pulpa de porc degresata partial(cam cat podul de la palma,poate chiar mai mare un pic)si o omleta din 2 oua cu 2 felii de branza in ea.....cam mult e posibil sa zica fetele dar eu asa pap pentru ca nu vreau sa scad in prima saptamana 3 kg si apoi sa nu se mai miste cantarul...plus ca mai e chestia si de piele....a mea e destul de afectata de atat slabit si ingrasat si iar slabit.