Subiect: Malpraxis
View Single Post
  #29 (permalink)  
Vechi 30 nov 2011, 23:29:59
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Malpraxis

Citat:
Anterior postat de miras Vezi mesajul
... deci se intampla pretutindeni.
Sigur ca se intampla pretutindeni, doar ca in tarile normale asa ceva ajunge la stiri si se ingrozeste o lume intreaga de asemenea aberatii. In schimb in Romania, chestiile astea sunt asa de dese ca au ajuns un fel de normalitate. Nu mai misca pe nimeni asemenea orori, devii imun la ele.

Cu ani in urma, o matusa a sotului meu a zacut prin spitale in ultimele luni din viata. Facea pe ea, etc. Ne-am chinuit cu greu sa-i facem rost de pempersi din Germania, special pentru adulti. Bani, nervi, alergatura, vizite la ea etc....ca sa aflam dupa ce a murit ca asistentele ii furau pempersii in mod sistematic, si o lasau sa faca pe ea cu cinism. Femeile respective sunt bine-merci inca in spitalele romanesti, dorm noaptea tun, iau spagi cu seninatate, presupun ca au niste vieti mizere si infecte...precum este sufletul lor. Copiii lor ies niste oameni mizerabili cu asa parinti, nepotii lor la fel...si uite asa se propaga mizeria umana din generatie in generatie. Astia voteaza, astia fac copii, de astia ajungi sa depinzi pe patul de moarte.
Răspuns cu citat