View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 04 mar 2014, 16:21:42
miaumiau's Avatar
miaumiau miaumiau este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica teoretic;de bun simt practic
Date: 181cm, 69.5kg
Mesaje: 359
Aprecieri acordate: 150
Am fost apreciat(a) de 342 ori in 201 mesaje
Implicit Re: Jurnal de insanatosire

Multumesc de primire Nivara! Am avut o perioada buna cand am descoperit slabute si calculam si cantaream mai tot. Pot sa zic ca atunci mi-a mers excelent, am slabit sanatos, am avut mese regulate. Dar nu stiu de ce nu m-am mai tinut. Nu am mai folosit cantarul de bucatarie de 2 ani. Acuma nu stiu daca as mai avea rabdare sa fac "la sange asta", mi se pare mult prea obositor si pana la urma nu m-as tine pe termen lung.
Sper ca nu te superi daca te intreb tu ai vrut sa slabesti atat?? Ai un IMC ff mic, sub limita de anorexie, luand definitia. Stiu ca IMC_ul nu reflecta si distributia masei adipoase, dar 42 kg la 1,6 m mi se pare foarte putin.
miaumiau, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
miaumiau, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1780 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1263 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1006 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui miaumiau:
marinuta (07 mar 2014)