View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 14 apr 2010, 15:27:50
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: As vrea sa slabesc 28 kg intr-un an

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
Buna.Bine ai venit printre noi,eu prea multe sfaturi nu iti pot da caci sunt la inceput,dar sunt aici fete si femei cu experienta,care au slabit multe kg,ai putea sa le citesti jurnalele si sa vezi cum au dus ele lupta cu kg in plus,vreau sa te felicit,e un pas important ca nu vrei sa slabesti repede ci in timp,e foarte bine,desii ai spus ca nu iti plac legumele ele sunt gustoase si necesare intr-o dieta sanatoasa,ai putea cumpara ceva legume:morcovi,brocoli,conopida,ciuperci,dovelecei si sa incerci sa le gatesti intr-un mod nou,,incerca sa reduci carbohidratii:cartofii,painea,orezul,pastele si sa consumi mai mult:pui,curcan,peste la gratar/cuptor/fiert aici pe site se gasesc cateva retete de unde te poti inspira,sa nu uitam ca sportul e foarte important,cum ai mentionat ca esti sedentara iti recomand pentru inceput plimbari(mers rapid) 1h sau minim 30 min,te poti plimba cu sotul prin parc sau oras,apoi dupa un timp poti incerca exercitii gen pilates,abdomene,apoi si ceva din cardio:tae-bo,zumba,alergat,bicicleta,stepper sau banda,orce miscare e bine venita,mai ales pt a tonifia muschii si ca pielea sa arate bine dupa ce ai slabit.Iti doresc multa bafta si succes in lupta cu kilogramele.Pentru sfaturi sau ajutor ori sustinere eu sunt aici
Buna si bun venit printre noi!
Eu zic ca este posibil sa slabesti in doar un an 28 de kg.
Uite, poti sa arunci un ochi aici : Diete si alimentatie
Sa ne spui care te-ar tenta si cam ce sport iti place!
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2409 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1892 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1635 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]