View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 30 iun 2010, 22:55:45
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: jurnal nicoleta 100

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna nicioleta si bine ai venit
pai si nu ne spui si noua mai multe despre tine?
ce mananci, daca faci sport...etc
mult succes iti doresc
Buna ANDRA si bine te-am gasit!
Ma numesc NICOLETA am 29 de ani(desi cand m-am inregistrat am scris gresit anul nasterii si acum arata ca am 20 dar nu stiu de unde sa corestez) sunt mamica unui bebelus de 1 an si 2 luni si sunt grasa!!!!
Am inceput acum 40 zile dieta rina;s 90 si am reusit sa slabesc 7,5 kg ; cred ca reuseam mai mult dar in ultima vreme am cam trisat!
In ceea ce priveste sportul de vreo 5 zile cred am inceput sa fac ceva gasit pe net ( nu stiu daca este corect sa scriu dar voi risca):hip hop abs fat burning cardio,hip hop abs total body si de 2 zile fac si start walking 2 mile.
Nu le am foarte bine cu ale calculatorului de aceea vreau sa te intreb cum trebuie sa fac sa imi apara sub mesajele mele si faptul ca am jurnal?( am incercat dar sincer nu stiu cum trebuie sa fac)???
Multumesc mult
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]