View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 12:17:14
talutchen's Avatar
talutchen talutchen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 nov 2010
Locaţie: bucuresti, Ghana
Vârsta: 46
Dieta: dieta mea personala
Date: 154cm, 66kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce ati folosit dupa nastere pentru ingrijirea voastra?

Pt intarirea muschilor abdominali stiu un exercitiu simplu dar foarte eficient, stati ca pe vine picioarele departate sprijinite de tocul de la usa sau de un zid si incercati sa impingeti cit mai tare cu spatele acest zid ve-ti simti cum lucreaza muschii abdominali si cum dupa citeva minute in fiecare zi se vor vedea efectele si dupa o sapt...Este foarte simplu exercitul in comparatie cu abdomenele...sau altul stati cu coatele sprjinite de o usa si pozitia picioarelor din nou pe vine usor departate incercati sa impingeti imaginar usa cu partea dorsala de la cot la incheietura mainii ve-ti simti din nou cum lucreaza muschii abdominali, sunt exercitii speciale si pt cele care au ok-ul de dupa cezariana, sunt ex de inceput pt cele care nu pot asa mult sport sa faca dupa cezariana...
talutchen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1698 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1181 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat