View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 29 nov 2009, 12:54:19
Red_Rose's Avatar
Red_Rose Red_Rose este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Dieta: Alimentatie sanatoasa
Date: 168cm, 66kg
Mesaje: 1.494
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Vreau un ajutor de la voi.

uff..azi mama face placinte cu faina de aceea rea de tot(alba ca zapada) si prajite in ulei mult..o sa-mi fie ft greu sa nu maninc deloc..ba chia imposbil..o sa iau o bucata de placinta totusi..sau doua mai mici..dar mai mult nu..e placere la moment dar peurma nu vreau sa fiu disperata ca nu slabesc si sa nu vreau sa traiesc din cauza asta la mine in familie in general se maninca tare nesanatos..tata ,cum am mai citit aici in forum,nu crede mincare ceea ce e fara carne,chiar si pestele zice ca l-am stricat daca nu e prajit pina se face ars..uff..e tare greu de slabit in asa o familie..dar iata ca mama e grasuta..asta is rezultatele mincarii nesanatoase din familia mea..dar am observat un plus la tata,odata ce a mincat o portie cind ii mai propunem refuza,zice ca a mincat deajuns..si apoi niciodata nu are obiceiul de a ciuguli..doar cind ii foame maninca(asta de trei ori pe zi) as vrea sa pot ca el in cazul dat..are strict orele de masa si cite un fruct(max doua) maninca..si asta la el e automat..nu se gindeste ca asa ar trebui..probabil e asa pt ca toata viata si-a creat asa regim si acum organismul cere doar asa trebuie si eu sa ma stradui asa,doar ca cu alimente sanatoase.
Red_Rose, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1906 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1389 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 615 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]