Subiect: My story
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 02 dec 2009, 19:24:21
adde91's Avatar
adde91 adde91 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Date: 168cm, 53kg
Mesaje: 383
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: My story

Citat:
Anterior postat de Adelayde Vezi mesajul
Povestea mea incepe cu faptul ca niciodata nu am fost o slabuta ci mereu cu kg in plus.Mereu m-am simtit complexata de acest lucru , inferioara fata de ceilaltii si traind parca sub o carapace.Vreau sa ma schimb , vreau sa am incredere in mine sa fiu cine vreau eu sa fiu fara sa ma izbesc de privirele celorlaltii.
In ziua de azi si pt generatiile de azi imaginea este foarte importanta..uneori este chiar totul..fete frumoase dar fara pic de creier ajung vipuri ..nu le invidiez pe ele ca au ajuns unde au ajuns (nu invidez prostia !) ci mie scarba de persoanele care le-au ajutat sa ajunga acolo. Asa sunt oamenii din ziua de azi...iar noi ceilaltii trebuie sa ne confomam.

Am nevoie mare de ajutorul , sfaturile si incurajarile voastre chiar as vrea sa slabesc.

Target -15 kg
Timp...depinde 4, 5 sau 6 luni

Ploblema !
Eu nu stau acasa (doar in weekend) stau in internat pt ca fac la oras liceul si eu sunt de la sat si manac la cantina deci trebuie mereu de acum inainte sa aleg intre ce imi dau ei sa mananc..daca am la masa carne cu sos mananc doar sosul etc.

Meniu

mic dejun:nu prea ma trezesc asa devreme incat sa ia-u micul dejun ...deci o ciocolata calda de la automat
pranz:supa de fasole(am mancat mai mult supa decat grosul) si mamaliga cu ficatei( nu am mancat ficateii ci doar zeama ce au lasat-o pe langa ei)
cina:nu am mancat-o inca dar asta am sa mananc ..un mar

Sport
-10 minute alergat
-60 abdomene
-40 genoflexiuni

As vrea sfaturi !Sport cat ar trebui sa fac pe zi?

hello!
eu cred ca mananci cam putin si un pic cam haotic.
e mai greu fiindca esti la cantina insa nu poti sa iti iei tu de la supermarket sa pui la frigider ?
targetul tau este unul f realist din punctul meu de vedere asa ca incearca sa nu mananci grasimi, prajeli, paine, sucuri acidulate, produse de patiserie si duclicuri mai rar.
Gratare,salate, branza de vaci , supe...eu zic sa mergi pe hipocaloric avand in vedere conditiile.
Bafta:*
adde91, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1728 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1211 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]