View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 07 dec 2009, 18:33:26
Bia:)'s Avatar
Bia:) Bia:) este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Numai mancare sanatoasa
Date: 165cm, 59kg
Mesaje: 40
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Juranlul lui Bia :)

Citat:
Anterior postat de mayya Vezi mesajul
Buna si bine ai venit printre noi Bia,e de apreciat faptul ca alegi metode sanatoase pentru a slabi si nu cure de infometare,ori diete drastice, nici nu trebuie sa existe cuvantul "dieta"la varsta ta...daca iti place sportul,e cea mai buna metoda si daca mai reduci putin consumul la dulciuri e cel mai bine,sau macar nu le manca niciodata seara este mai putin grav daca le mananci dimineata,mancarea gatita ar trebui sa nu lipseasca din meniul tau zilnic,la fast-food e mai bine sa renunti de tot chiar dauneaza sanatatii si creeaza si dependenta!!!si cu mama ta discuta problema asta si fa-o sa te inteleaga...dar cred ca daca faci sport si raresti dulciurile cu siguranta o sa slabesti frumos!! multa sanatate si multa bafta la slabit!!!
Mersi, sper sa reusesc sa ajung la cele 45kg pana la vara..stiu ca am de muncit nu gluma.
Bia:), necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2281 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1764 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 990 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]