View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 12 iun 2011, 15:04:26
blum's Avatar
blum blum este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 02 iun 2011
Locaţie: viena, Austria
Vârsta: 45
Dieta: Atkins
Date: 165cm, 76.5kg
Mesaje: 3.931
Aprecieri acordate: 561
Am fost apreciat(a) de 1.154 ori in 436 mesaje
Implicit Re: Jurnal Berllina 2011

Citat:
Anterior postat de Berlllina Vezi mesajul
Buna tututor!

Am descoperit aceasta comunitate anul trecut, mi-am creat cont iar apoi nimic.
Anul trecut am petrecut a doua jumatate mutandu-ma din Romania in Finlanda impreuna cu prietenul meu. La momentul respectiv aveam 98 si in scadere. La sfarsitul anului, doar stand departe de mancaruri foarte nesanatoase si fara nici un fel de exercitiu (inafara de clantanitul dintilor in frigul din Finlanda) reuseam sa ma mentin la 96.
Anul acesta in schimb a apararut un pic de stres in viata foarte linistita de aici. Prietenul meu a trebuit sa calatoreasca des spre Romania, in total a petrecut doar vreo 3 luni aici. Numar zilele pana la intoarecere, mai sunt 3 saptamani.
Anul trecut, inainte sa stiu ca ne vom muta din tara, m-am inscris intr-un program de certificare contabila. Am intrat in primele examene saptamana trecuta. M-am aruncat destul de lacoma asupra examenelor cu oaresce subestimare pentru ele. Rezultatul a fost ca ultimele doua luni au atins un maximum de stres pe care il lasasem in urma in momentul plecarii din Cluj....
Acum am disconfortul unor kilograme aditionale pe care nu credeam vreodata ca voi permite sa le am din nou.
De cand sunt singura in Finlanda am gatit doar de vreo 2 ori!!!! In rest ma ascundeam in scuza nu am timp... E suficient ca sa ne facem o idee despre dezordinea alimentara in care m-am adancit.
Maine am ultimul examen din aceasta sesiune asa ca nu mai am scuza examenelor in urmatoarea perioada.
Asa ca imi rescriu promisiunea fata de mine sa revin la disciplina.
Promisiunea e in felul urmator:
1. Voi avea grija ce mananc, cat si de cate ori.
2. Voi da raportul pe site in fiecare zi in legatura cu caloriile consumate si caloriile introduse.
3. In fiecare dimineata voi petrece o jumatate de ora cu exercitii fizice.
4. In fiecare zi ma voi plimba 4km.

Starea mea fizica e deplorabila, obosesc urcand 5 etaje pe scari... Am nevoie de multa ambitie si disciplina. Vreau sa reusesc sa ajung intr-o forma fizica normala. Sa nu ma mai tem de efort fizic.

Sunt atat de multe lucruri pe care nu le faci in viata din cauza kilogramelor in plus... Ma gandesc la schi, patinaj, alpinism... E imposibil sa te bucuri de asemenea activitati atat timp cat obosesti dupa 10 minute de miscare...

Sunt convinsa ca ma voi bucura de suportul vostru si va multumesc anticipat ca ma gazduiti aici, cu toate gandurile mele
-B-
bine ai (re) venit la noi. ramai mai mult, rade cu noi, plangi cu noi, slabeste cu noi ce tampenie de slogan am scris. ok, ok, ma bucur totusi ca ti-ai gasit drum incoace. cat despre gatit, incearca sa gatesti lucruri simple, care merg rpd. asa te obisnuiesti sa gatesti zilnic. nu stiu ce fel de dieta vrei sa urmezi, dar sunt convinsa ca vei gasi o gramada de retete in forum
__________________
I am not fat!God loved me so much that he decided to super size me

JURNAL BLUMhttp://forum.slabute.ro/jurnale-slab...blum-9312.html