View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 01 feb 2010, 20:02:16
animis's Avatar
animis animis este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 48
Dieta: hipocalorica
Date: 170cm, 71.3kg
Mesaje: 260
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei proaspete mamici...grasane :))

ciao madalina si eu sunt tot din cj si tot mamica eu am 2 fete cea mica are 1ansi 2luni iar cea mare 14 ani si ca tine tot de la 75 de kg am plecat...eu am dat ceva jos tinand cont ca m-am apucat in 10 ianuarie dar cum zice si ianna nu e bine sa sari direct la 1000 kal.Eu au fost zile cand am mancat 1200 dar si 850 acum depinde si ce mananci..fac de mancare pt. sotul si fetitza cea mare si mie greu sa nu mananc si eu cu ei dar am redus treptat din paine si acum mananc cam o felie pe zi..in rest mananc ceea ce fac doar ca reduc portiile si bineiteles ca sunt cu cantarul pe masa si calculez tot ce gatesc ca sa vad cate calorii are mancarea astfel stiu sa ma orientez...succes si sa-mi spui cum te simti....
animis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1654 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1137 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 621 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]