View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 13 aug 2011, 12:26:45
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Oua fara colesterol?

Citat:
Anterior postat de miaumiau Vezi mesajul
salut, ouale fara colesterol sunt cea mai buna varianta de promovare de catre batranici disperate sa isi vanda marfa in piata.
Daca sunt naturale nu au cum sa fie fara colesterol si nu cred ca s-a inventat un ou sintetic comestibil fara.
In plus, culoarea cojii oualor de tara este galbuie, bej. cele cu coaja alba in general sunt cele din crescatorii unde gainile sunt infundate cu de toate. SI chestia cu colesterolul rau din ou a fost de mult timp demitizata de cercetatori.
Exista si google nu te limita numai la opinia noastra sau doar a unui site
Succes
Stiu ca s`a demonstrat ca oul nu contine colesterol rau,insa eram curioasa de acest lucru.Ouale sunt naturale,o stiu din sursa sigura,nu cumpara mami fara sa stie de unde si daca nu sunt naturale.Sunt de la gaini crescute in curte,cu tarate si fara aditivi(sa fim seriosi,crezi ca ar da o batrana banii pe aditivi ca sa ce?).Cat despre culoarea alba a oualor,tin sa te contrazic.Am avut si eu gaini numite"rachete" am impresia si desi erau crescute natural faceau oua cu coaja alba
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat