View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 26 feb 2010, 12:47:46
OitaVesela's Avatar
OitaVesela OitaVesela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1600 kcal + sport
Date: 160cm, 45kg
Mesaje: 3.092
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Dermatita atopica - ajutor!

Eu folosesc acum crema Lipikar de la La Roche Posay ( am luat-o ca pentru fata imi merge bine cu produsele lor). Piele e intr-adevara mult mai fina parca are alta textura, dar de tratat in sine semnele si brobonelele nu prea. Gel de dus + apa termala am de la Uriage, la epilat cu ceara/aparat am renuntat ca am inteles ca daca las porii deschisi am mai multe sanse de infectie si parca e un pic mai ok, dar e enervant la culme cu lama sau crema deoarece creste repede. Baita/dus numai 15-20 min si cu apa doar calduta,am si alergii la lana si fructe rosii, sintetice nu port, in frig sau caldura prea mare nu pot sa stau, cand fac sport nu ma imbrac gros ca nu e bine nici sa transpir si sa mi se reabsoarba transpiratia. Ma doare capul numai cand citesc ce am scris si m-am saturat de toate astea.

O sa citesc si despre Clinique oricum sunt dispusa sa le incerc pe toate pana gasesc ceva ce functioneaza.
OitaVesela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1807 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1290 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat