View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 14 oct 2011, 21:03:51
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)

sa revin...pt maine la carbo....ai mare grija scumpa mea, eu de cele mai multe ori aici o dadeam in bara, tot ce iti voi spune aici, e exact parerea mea personala...deci, faza cu fructele sau legumele pan la pranz....sti tu...apoi la pranz...iti alegi vreo 200 g ori de mamaliga, ori spaghete cu paste tomate ori cus-cus, ori un blat pizza, ori bucatica mica lipe cu sos rosii, ori alte genuri de paste, ori cereale din ovaz sau tarate...iar la cina...aici vine buba maaaareee...deci e Obligatoriu 4 buc ciocolata neagra sau amaruie, sa nu uiti niciodata treaba asta, bun asta unu la mana....doi la mana, in carte zicea de o felie de tort...hmmm....eu nu l-as indica decat mai rar...in schimb as opta pt o tarta cu fructe de exemplu, chiar si doua din alea micutze sau daca nu niste covrigei sau chestii din astea sarate maxm 200 g....tot dulcele astea de la cina trebuie sa fie si el sanatos, ca eu daca m-am bagat la tort, eu nu m-am mai putut oprii, si pe langa tort s-au mai facut si multe alte prajituri, de aceea ziceam ca nu e prea sanatos...uite, o delicatese pt desert:o feliuta paine prajita unsa cu miere de albine, nu are nici pe dracu daca la cina de ex mananci 2 feliute paine prajita sau lipie unse cu putina miere de albine, iar la cina mananci doar o feliuta...scumpo sunt sigura ca te vei descutca ok maine, nu te da batuta iubita, cu rina se slabeste extraordinar de frumos si iti regleaza tot organismul, si vei fi ca noua din nou
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]