View Single Post
  #32 (permalink)  
Vechi 04 nov 2011, 18:52:42
bijoou's Avatar
bijoou bijoou este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 sep 2011
Locaţie: ..., Romania
Vârsta: 35
Date: 164cm, 54.9kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grăsime excesivă dupa Binge Eating

Citat:
Anterior postat de Iness Vezi mesajul
Azi a venit o prietena pe la mine si mi-a facut frumosul compliment ca m-am ingrasat...

m-a deprimat total... Stiam ca m-am ingrasat, dar m-as fi simtit mai bine daca nu-mi zicea...
trebuie sa te linistesti si sa te ambitionezi si mai tare cand oamenii iti zic asta. mie in ultima luna mi-au zis peste 10 persoane ca m-am ingrasat de la familie, la prieteni si colegi si au dreptate... dar cel mai rau mi-a cazut ca mi-a zis bunica ca niciodata nu am mai fost asa implinita si sa am grija sa nu ma mai ingras ca oricum deja hainele sunt cam fixe pe mine si alta faza a fost cand mi-a zis tata sa iau niste pantaloni care ii eram largi la fratele meu de 21 de ani, ca poate mie mi-s buni, ca oricum nu pot zice ca nu-s mai 'multa' ca el trebuie sa nu-i bagi in seama si sa gasesti putere in tine ca sa le demonstrezi ca o sa vina ziua cand o sa-ti zica 'vai ce bine arati' dar cel mai important e sa faci asta pentru tine in primul rand.

deci nu e capat de tara. nu ceda si fii mai tare cand oamenii dau in tine cu astfel de cuvinte da?
bijoou, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1923 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1406 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat