Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #3346 (permalink)  
Vechi 15 ian 2013, 13:55:50
mara_merkel's Avatar
mara_merkel mara_merkel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de mateod Vezi mesajul
Buna dimineata fetelor,

Nico, ce mai faci ? Merge treaba?
Multumesc Mara, s-a miscat ca prin minune,(2kg/luna) acum sper sa numai urce
Ma bucur tare, tare, in urmatoarele 2-3 luni(sau pana la vara) vreau sa ajung si eu cu body fat la 25%-36%, sper astfel sa ma subtiez.

In legatura cu body fat la tine trebuie sa fie eroare..33%,eu doar dimineata o masor si ma cantaresc.
Oricum la cat de mult sport faci trebuie sa fie mai mica. La ultima mea masuratoare aveam 29.6%-30%, maine fac masuratoarea lunara sa vedem cum mai stau. Totusi la tine, daca faci sport constant de 3 ani, eu zic ca BF tau ar trebui sa fie sub 30%. Cred ca asta inseamna ca mananci incorect? Mananci foarte mult dulce sau fructe ?Cam ce? De exemplu eu stiu ca fructoza din fructe se transforma direct in trigliceride. De exemplu eu toamna, daca mananc 1-2 saptamani struguri, automat pun 2 kg pe mine.
Pupici si o zi placuta,

Buna ziua Teo,

Problema mea e ca mananc noaptea sau mancam noaptea. Si bineinteles mancam multa paine ,fructe, miere sau orice gaseam la indemana care sa fie cat mai dens caloric. De cand ma stiu am body fat peste 30 % si intre 60-65 kg. De fiecare data cand mai scade grasimea urmeaza o perioada in care nu mai pot controla ce mananc si pun la loc. Corpul meu vrea musai sa aiba multa grasime.
Din pacate,sportul este egal cu zero atunci cand nu mananci corect.Dieta este 80 % sau mai mult cheia succesului. De aceea am ajuns la concluzia ca dietele stricte nu functioneaza pt mine pt ca nu le pot tine toata viata.De data asta trebuie sa reusesc, vreau sa vad rezultatele efortului care il depun la sala.

Ps: esti super dragutza, imi place poza ta
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat