View Single Post
  #3347 (permalink)  
Vechi 01 dec 2010, 14:50:09
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de danasonrisa Vezi mesajul
O sa reusesti cu timpul, apa nu se bea cu 30 de minute inainte si nici dupa masa, nici in timpul mesei
aici tin sa te corectez, se bea apa oricand iti este sete era o regula pt copii sa nu bea in timpul mesei, tocmai ca sa intre mai multa papica in stomac

dar poti bea apa in timpul mesei, e chiar de recomandat, din cate stiu eu

fetelor, eu am ajuns la mentinere m-am hotarat azi sa nu mai lupt contra kg-lor, ci doar sa scot din cm in plus a fost greu sa iau decizia asta, pt ca toata viata am fost mai plinuta si sa ma opresc din slabit mi se parea ceva irealizabil, insa am ajuns in punctul terminus postez si poze imediat, si mai vechi si mai noi

va doresc tuturor o Zi Nationala frumoasa, chiar daca peste tot ploua sau chiar ninge, si spor la slabit, sa ajungeti multumite de voi
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]