View Single Post
  #34 (permalink)  
Vechi 28 oct 2013, 21:20:37
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este activ
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.780
Aprecieri acordate: 5.352
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Slabuta in devenire

mai, eu nu sunt rautacioasa cu nimeni, iar tu esti un copil...dar sa ignori date stiintifice clare si sfaturi inspirate si sa-i spui bietei fete sa manance atat de putin mi se pare un lucru grav. toate, dar absolut toate cele de pana in 18 ani veniti cu aceeasi placa: nu pot manca mai mult, mama nu ma intelege, colegele sunt toate slabe... voi credeti ca sunteti primele? Dumnezeule! cauta aici pe site si ai sa vezi ca femeile de toate varstele trec prin exact aceleasi problemele, diferenta e ca noi am fost ca voi, si stim e simtiti, dar voi nu aveti experienta noastra ca sa vedeti efectele devastatoare ale infometarii asupra fizicului si psihicului...de ce refuzati sa ascultati sfaturi avizate si de bun simt si le primiti cu bratele deschise pe cele total neavizate pe mine ma depaseste...
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui butterfly30:
rozica1965 (28 oct 2013)