View Single Post
  #3448 (permalink)  
Vechi 05 dec 2010, 13:09:07
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: help...vreau sa slabesc :D

Citat:
Anterior postat de Cory26 Vezi mesajul
Buna slabutelor! Am gasit o dieta cu care mai multe prietene de-a mamei mele au reusit sa dea jos aprox 5 kg intr-o sapt. Va pun dieta aici sa imi ziceti cam ce parere aveti despre ea si daca merita tinuta sau nu. M-am gandit sa o tin zilele ce urmeaza, iar dupa ce o termin sa incep SB.

Luni - cartofi fierti + putina sare
Marti - muschi de vita fiert
Miercuri - toata ziua numai grepfruit (alb sau rosu)
Joi - iaurt (orice fel, dar daca e dietetic , mai bine)
Vineri - peste fript sau fiert
Sambata - iaurt + 2 oua fierte (iaurt cit vreti)
Duminica - carne de pui fiarta (fara piele)
imi pare rau sa-ti spun asta, dar e absolut proasta ideea asta de dieta sa pierzi asa de mult intr-o saptamana iti deregleaza metabolismul si nu e deloc sanatos... plus ca se pierde doar apa din organism, nu si depunerile de care vrei sa scapi si mai mult ca sigur va avea loc efectul yo-yo, deci vei recapata kg pierdute

iti sugerez sa abordezi o dieta sanatoasa, plus putin sport, prin care sa pierzi 0,5 kg/saptamana, asa este cel mai bine slabirea rapida nu are si nu aduce nimic bun... cu rabdare si cu o dieta sanatoasa ajungi mult mai departe si mai sanatos la kg dorite

ai grija de sanatatea ta, te mai asteptam cu vesti
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]