View Single Post
  #36 (permalink)  
Vechi 01 aug 2011, 15:43:12
bzzz's Avatar
bzzz bzzz este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 22 nov 2009
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 151cm, 50.8kg
Mesaje: 2.020
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: de unde ''cumparam'' vointa?

Ceau.. eu sunt ceva mai veche pe acest site dar nu am mai scris pana acum sincer e ceva cu cumparat vonita .. bine ar fi daca ar exista.. si eu am trecut prin chestia asta eu m-am apucat in 2009 de slabit am avut 50 de kg si am slabit 10 kg .. toata lumea zicea ca arat foarte rau ca sunt prea slaba.. intradevar eram poate prea slaba dar am avut vointa ft mare faceam sport.. incet incet am pus 5 kg la loc.. adica pana astazi.. si m-am mentinut tot asa. acum parca vreau din nou si "am cumparat iar ambitie" vreau sa mai dau jos 3-4 kg.. si sa ma apuc iar de sport.. ca recunosc , m-am cam lasat de el.. cat despre ambitie am momente cand sunt foarte ambitioasa.. si momente in care cedez tentatiilor.. dar in timp am invatat ce inseamna o viata sanatoasa..
__________________

Nimic nu slabeste si nu distruge corpul omului ca o lunga inactivitate fizica. (Aristotel)



bzzz, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1718 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1201 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat