View Single Post
  #3667 (permalink)  
Vechi 13 ian 2011, 11:21:19
maneki's Avatar
maneki maneki este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 ian 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac personalizat
Date: 163cm, 56kg
Mesaje: 180
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Multumesc foarte mult Ioana

Cu painea nu prea ma mai omor, reusesc sa mananc fara, dar o sa caut din aceea "slabesti mancand" in caz ca mi-e pofta
Mai am cateva intrebari: cu ce sa-mi indulcesc ceaiul, cafeaua (beau fff rar, dar n-o suport neindulcita)? eu puneam miere, dar se pare ca mierea e mai rea ca zaharul, asa am citit intr-o carte...
Ciocolata cu 48% cacao, pot sa mananc, binenteles o tableta 2 de pofta? sau musai din aia cu 70-80%cacao?
Puiul gatit in "punga magica" e ok?
mamaliga cu branza pot sa mananc? mi se mai face pofta uneori...

sa va spun si eu ce am mai aflat, chefirul se pare ca e mai sanatos decat iaurtul, sana..., iaurturile degresate cu 0.1% grasime nu sunt bune deloc, cura cu clementine e fff buna, au vitamine si in plus gust f bun, ceaiul de soc, e un bun detoxifiant si ajuta la slabit, insa la unele persoane provoaca somnolenta (asa ca eu il beau seara de obicei, macar stiu o treaba daca ma ia somnul), ceaiul de macese este iarasi f bun si semintele de in

va doresc o zi buna, ne mai auzim
maneki, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1384 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]