View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 18:03:04
viola's Avatar
viola viola este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: bacau, Romania
Dieta: montingnac ,dar nu in totalitate. e o combinatie si cred ca e putin personalizata,deoarece ,ma inspi
Date: 169cm, 87kg
Mesaje: 11
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cate calorii trebuie sa ard ca sa slabesc 2 kg pe luna?

buna "Slabutelor"! incantata sa va cunosc si sa ma integrez printre voi. as dori ca incepatoare ce sunt sa mi se sugereze cateva diete pt inceput. am 93 de gk si 1,69 msi 53 de ani.
acum urmez o dieta cu doua mese pe zi inlocuitor caloric plus doua pastile cu fibre de trei ori pe zi de la un medic dietetician pt ca ma incadrez aproape in obezitate morbida.
ma tem pt mine si sanatatea mea.
in prezent servesc doar o sing masa pe zi normala ,gatita ,felul unu si doi.
desert niciodata.
sunt curioasa cum ma voi descurca alaturi de voi. cred ca f usor!
deja am fost intampinata cu un ms de bun sosit ,care ma bucurat f mult de la o prietena a voastra, careia ai multumesc si pe acesta cale.!
pana reusesc sa ma familiarizez cu acest sitte ,imi cer scz daca nu sunt tocmai politoicoasa si nu i am multumit cum se cuvine ,celei ce ma intampinat aici. va multumesc si astept m,s de la cele cu o anumita experienta.
pe cat de curand
viola
viola, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1722 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1205 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]