View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 13 oct 2010, 17:29:57
lidiuta's Avatar
lidiuta lidiuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu..Lidiuta

Se vede ca a provocat-o pe Crissa cu mesajul meu de ieri!Culmea e ca are dreptate!N-as zice 100% pt ca ,da,as fi mai multumita cu ceva kg in minus,dar per ansamblu problemele esentiale raman aceleasi:eterna criza de la noi,nesiguranta vietii,sentimentul ca,indiferent de look-ul nostru,nu putem schimba la nivel general nimic in bine.In sensul asta am scris ieri ca puterea de a fi fericit si de a face bine in jur vine din interior,iar nr kg ramane o valoare aritmetica fara posibilitatea de a exprima bucuria noastra interioara.
Dar mi-am dat seama ca,atat timp cat ne putem schimba doarpe noi insine,e cazul sa revin la matca,adica la o alimentatie sanatoasa-pentru mine monti e un exemplu,evident,care mai trebuie ajustat in functie de fiecare.
concret,meniu 13.10
fulgi ovaz ,tarate grau,putina scortisoara,lapte degre,cafea
1 ou fiert
conopida fiarta cu iaurt si 1 felie branza feta(2 portii la interval de 1h1/2),2 mere,1/2portocala
1 bautura cicoare cu lapte cafea
salata cruditati cu branza feta,2 cani must,2 clatite faina integrala cu gem topolo
mers pe jos 4km
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.